Kontaktné centrá
 
     Centrála
Referencie

MOJA osobná skúsenosť. Ako som za dva mesiace prešla z konfekčnej veľkosti XL na M vďaka XXL – faktor :), alebo ako som schudla za 2 mesiace 12 kg.

Celé to začalo niekedy v máji keď som stretla kamoša po dvoch týždňoch čo sme boli naposledy spolu a neverila som vlastným očiam ako schudol, je to ten typ človeka s tenkými nohami a s bruškom v 9 mesiaci tehotenstva (ibaže je to chlap). Opýtala som sa ako je to možné a čo robí a on mi odporučil Milana Štrica. Moje stretnutie s Milanom bolo presne 26.6. Prišiel za mnou do BB so zaujímavým zariadením a začali sme debatu o chudnutí a zdravej výžive.

Skôr ale ako prejdem k nejakým detailom, niečo krátko o mne. Som bývala športovkyňa, celé detstvo som sa venovala atletike potom neskôr to prešlo do orientačných horských behov (dlhé trate to je moje), skialpinizmu a horolezectva a skalolezectva. Do mojich 33 rokov som mala stabilných 58 kg a perfektnú kondičku. Potom som porodila moju lásku Emku ale odvtedy som si akosi nenašla čas na seba a svoju kondičku, no proste flakala som to.

Takže keď som sa stretla s Milanom mala som slušných 80 kg a poriadnu vnútornú nespokojnosť.

Milan rozbalil zariadenie ktoré vyzeralo ako menší bežiaci pás a začali sme debatu. O tom čo jem, kedy jem a či aj športujem alebo vôbec.

Na Milanovom prístupe sa mi najviac páčilo, jeho ľudský prístup a že ma do ničoho netlačil. Postavila som sa na ono špeciálne zariadenie, výsledok bol ten, že som získala presné merania, moja hmotnosť, dokonca hmotnosť jednotlivých časti teľa, pomer, tukov a svalovej hmoty v tele, pomer vody a iných minerálov v tele. Poviete si bože načo to všetko? Ani ja som najprv nechápala, ale postupne mi to Milan objasnil. Ak chcete so sebou naozaj niečo robiť, potrebujete poznať čo najdetailnejšie svoju štartovaciu pozícií. Nie je účelom (ako väčšina bežných diét) prísť o svaly a bojovať s JOJO efektom, ale nastaviť si stravu tak aby telo začalo okamžite spaľovať rokmi uložené tuky a svaly ponechalo. Milan mi vysvetlil, že úpravou stravy viem dosiahnuť mesačne úbytok hmotnosti cca 2 kg, ale pokiaľ to chcem rýchlejšie, ČO SOM FAKT CHCELA, pretože som nedočkavá a ešte aj žena, je možné využiť na to špeciálnu proteínovú stravu s výsledným efektom 6-8 kg mesačne. Podstata je v tom aby ste vylúčili zo stravy všetky cukry/sacharidy/glukózu (nazvite si to ako chcete), vylúčili škodlivé tuky a nastavili v tele dej, ktorý sa volá ketóza. V bežnej strave, kupovanej v bežných obchodoch, len sťažka v dnešnej dobe, nájdete zdravé potraviny a potraviny, ktoré by obsahovali tie potrebné zložky a hlavne NEOBSAHOVALI tie nepotrebné.

Nebudem tu rozpisovať detaily, všetko si to môžete prečítať na www.xxl-factor.sk

Možno si poviete nemám rada/rád radikálne riešenia, ale mne to práve veľmi vyhovovalo. Skúšala som doteraz veľa rôznych diét a teórií, ale nič z toho som nebola schopná dotiahnuť do konca a nemalo to požadovaný efekt. Preto práve táto úprava stravy, priateľská pomoc a odborné rady šité mne na telo mi veľmi vyhovovali. Začala som popri tom aj športovať, behávať tak 2-3 krát za týždeň, dokonca sme s manželom dali aj beh z Trangošky na Štefáničku a na Chopok, takže kondička sa mi naozaj vracia a nemusíte sa báť že z tejto proteínovej stravy nebudete mať energiu.

A na záver.....internet je plný informácií o čomkoľvek aj o chudnutí, ale nie je nad OSOBNÝ PRÍSTUP a účasť odborníka, ktorý VÁM OSOBNE DODÁ TO ČO POTREBUJE, a nemusíte skúšať 300 vecí spôsobom pokus a omyl.

Najviac ma tešia obdivné poznámky od známych, že ako som schudla a že je to fantastická zmena. Tak tento pocit vám naozaj odporúčam zažiť.

Hanka, Banská Bystrica 


 

Koncom leta 2012 som sa dozvedel o proteínovej diete. Keďže som mal  49 rokov a večný problém s váhou, do týždňa som sa pustil do diety.Začiatok bol ťažký, hlavne prvý týždeň, potom prišli prvé výsledky, čo ma ešte viac motivovalo. Presne a poctivo som dodržiaval pokyny nutričného poradcu a za 10 týždňov som schudol 13 kg čistého tuku a 14 cm v páse.Oceňujem meranie prístrojom IN BODY, pretože som presne vedel, aké zmeny sa v organizme odohrávajú. Teraz prišla fáza udržať dosiahnuté výsledky. Zmenil som stravovacie návyky, deň začínam vodou s citrónovou šťavou, jem často  a menej. Upravil sa mi zdravotný stav, tlak sa vrátil do normálu, cholesterol mám ako nikdy predtým, stratili sa bolesti kĺbov a krížov. Dieta je síce drahšia, ale vysoko účinná, strava chutí vynikajúco. Na záver oceňujem  spoluprácu s nutričným poradcom, jeho cenné rady, na to že som kedykoľvek mohol zavolať. Môžem povedať  pri pohľade do zrkadla, že to stálo za to.

Peter, Dolný Kubín 


 

S diétou som po dlhšom váhaní začala na konci augusta min. roku. Keďže som mala 46 rokov, nadváhu a za sebou množstvo viac-menej neúspešných pokusov znížiť svoju hmotnosť, neverila som už nikomu a ničomu, že by sa mi ešte niekedy podarilo dostať na normálnu váhu. Nakoniec som sa rozhodla, že to ešte naposledy skúsim, a neľutujem. Za 3 mesiace sa mi bez akýchkoľvek väčších ťažkostí podarilo schudnúť 16 kg.

Aj keď táto diéta nepatrí medzi tie lacnejšie, pri poctivom dodržiavaní jej pravidiel je vysoko účinná, a čo môžem ja oceniť z vlastnej skúsenosti, nepociťovala som pri nej tak ako pri iných diétach bolesti hlavy, trasenie rúk ani pocit zimy, na radu odb. poradcu užívala som popri nej vitamíny / horčík, zinok atď / čo môjmu telu veľmi pomohlo. Priznávam, že som mala dni, keď som aj „zhrešila“ (5-dňový výlet do Londýna), vtedy som diétu úplne prerušila, a stravovala som sa  „ čo reštaurácia ponúkla“, ale po príchode domov som  v nej pokračovala a výsledky boli viditeľné ďalej. Medzitým mám za sebou aj vianočné sviatky, koláčiky  som nevylúčila ani ja, a moja váha zostala nezmenená. Samozrejme, ak som mala jeden deň „koláčový“ ďalších pár dní som ich oblúkom obchádzala. Ale neodolala som.

Na záver by som to zhrnula asi takto: Váhu mám ako pred 25 rokmi, nič neľutujem, cítim sa skvele, a za tú námahu a trochu odriekania to určite stálo.. Je síce drahšia ako normálne stravovanie, ale za ten pohľad do zrkadla, môj dobrý pocit, zlepšenie zdravotného stavu a v neposlednom rade aj reakcií môjho okolia  - to určite stálo za to.  Smejúci sa Smejúci sa Smejúci sa 

Marta, Dolný Kubín


 

Okrem toho,že som sa narodil, žil, absolvoval kopec úrazov a problémov, oženil sa, vychoval deti a  tvrdo pracoval od  mojich štrnástich rokov, som sa vlastne nelíšil od ostatnej populácie. Možno trošku mojimi všestrannými aktivitami a pracovným výkonom, ale zdravotne O.K.

Zmena nastala po roku 2000, kedy som prvý raz pozoroval po napadnutí kliešťom známy útvar - známku napadnutia boreliózou. Nelenil som a na vyšetrenie. Čuduj sa svete,negatívne. Postupne som však začal pomaly priberať, prichádzala únava,skrátka spomaloval som. V roku 2003 už bolo zle, celý gumový, slabý, váha hore, “našťastie“opäť kliešť a následné vyšetrenie ukázalo boreliózu nielen čerstvú, ale i zastaralú a vo vysokom štádiu. To už váha bola okolo 150 kg na 182 cm. Následne operácia náhle oslepnutého oka, podrobnejšie predoperačné vyšetrenia však ukázali napadnutú pečeň. Potom liečba až do 2007 so sústavným priberaním a sústavným preliečovaním boreliózy.

Našťastie Bystrica nesklamala a infekčné oddelenie nemocnice urobilo rázny zásah a boreliozu potlačilo. To už váha bola riadne nad 160kg. Nasledovalo ukľudnenie a všetko zlé som prakticky 2 roky pripisoval následkom boreliózy. Vypadávanie predmetov z rúk? -borka. Spavosť?-borka Nepohyblivosť?-borka.

Až to prepuklo znovu v roku 2009, chlapec odkväcol a koniec. Chvíľku tápanie a potom-srdce zlyháva.

Hovorím si dobre,posledný raz na more s manželkou a potom dej sa čo dej. Okrem toho borelióza opäť, vieme čo s ňou, preliečime.

Vrátim sa z dovolenky a poplach: do Bratislavy na Krásnu Hôrku a hneď! Po všetkých vyšetreniach sa ma lekár pýta:A Ty načo si prišiel? Hovorím: idem vraj umreť na srdce! A on: Prd na Tvoj vek je dobré, choď domov a schudni, lebo to neutiahne.To čo zistili bolo akútne a súviselo to s boreliózou.

Hovorím si ešte skúsim. A ide sa na diabetológiu. A tam, cukor, cukrovka a tak . Hovorím chcem schudnúť. A tak som „úspešne“chudol od 2009 do 2012 v priemere plus 0,5 kg mesačne a to pod tvrdou kuratelou liekov, injekcií a diét.

A v 2012 si vravím: Chlape máš 60 rokov,vyše 180 kíl bez známky zastavenia rastu, osláv šesťdesiatku, urob poriadok s majetkom a počkaj, kým ďalších 5 či 10 kíl to srdce naozaj zastaví  pojdeš na definitívu.

A tak som i urobil. Z posledných síl som vydovolenkoval rodinu na mori, rozlúčil som sa s vodou i loďou, loď zveril zaťovi a pripravil oslavy.

A tu dvaja bývalí kolegovia a dobrí priatelia prišli štíhli ako prútik a ja na nich: čo ste chorí?A oni nezávisle vravia. Čoby!Sme po operáciách, veľa sme pribrali, ale absolvovali sme proces chudnutia a drží to. Jeden 15 kg a druhý  21 kg. Pozoruhodné,že ani dlho po skončení  chudnutia nepribrali váhu späť. Mne zaplo. Hovorím si: Celý život si robil hovadiny, tvrdia síce že len vagóny liekov a injekcií a aj tak pojdeš veľmi skoro/to som cítil i ja/, čo sa stane, keď ešte skúsiš robiť hovadiny ďalej. Beriem adresu doktora a po absolvovaní „povinnej augustovej jazdy jak sa patrí“ som si nechal urobiť všetky vyšetrenia a volám doktorovi Belcákovi: Haló,haló som ten a ten, chlapi dali referenciu, ale som totálne zničený, srdce, cukor, žilová nedostatočnosť a čojaviem čo, možem u Vás chudnúť? Doktor sa pýta: Skade ste? No to potom nemusíte až do Bratislavy, dám Vám telefón do Levíc, dohodnite sa, pomerajú a povážia Vás,výsledky dajte tam a bez problémov. Len dodržujte pokyny.

 A takto som v septembri, presne 10.9.2012 začal. Hovorím si, je to rehola čo musím a nesmiem, okrem toho nie lacné pre 185 kg chlapíka, ale no čo boli i iné srandy a dobre.

Po dvoch týždňoch kontrola,toľko kíl dolu, toľko tuku, toľko vody, bohužiaľ i toľko svalov.Musíte okrem zeleniny jesť viacej chudého mäsa!A okrem toho máte abnormálne rozšírené pravé lýtko.Vravím si ono je to vidieť. Ale ako na to prišla tá mašina? No ale spozornel som, lebo to lýtko malo dlhodobý problém. Čudná koža, stále zliezla, ťažko sa hojila a dlhodobé zdôvodnenie? Máte slabé srdiečko, cievnu nedostatočnosť, slabú cukrovku a váhu, bandážujte a v noci dvíhajte hore. Vravím si, chodí to v periódach, je to červené, čo to srdce a váha raz je dobré a potom nie? Objednal som sa u kožiara v Bojniciach. Bohužiaľ až koncom októbra.

Veselo pokračujem v diéte a naraz teploty nad 40stupňov, noha otvorená, stále tečie, hovorím si: to je zlé .Keď som nameral 41.5,zbalil som kartu a davaj na infekčné do fakultnej nemocnice v Nitre.

Všetka česť! Na ambulancii po vzkriesení pár narkomanov ma doktorka okolo obeda zobrala a nasledovala obligátna otázka: Kto Vás poslal? Hovorím zdravý rozum a cez 41 teploty. Pozrela a hovorí:Ukážte! A Vzápätí to čo malo dávno byť jasné – máte „ružu“. Hovorím može to byť spôsobené takou a takou diétou? Nie, je to streptokoková infekcia, diéta Vás možno trošku oslabila a tak to prepuklo. Moja otázka : Je to nebezpečné? Odpoveď:musíte okamžite na príjem a antibiotiká. A keď nechcete počkajte 2-3 dni a kúpime veniec.

Popri liečbe/som hlboko presvedčený že diéta vlastne odhalila primárny problém dlhodobej streptokokovej infekcie/ som poprosil o možnosť i v nemocnici držať diétny režim. Lekári to umožnili, kontrolovali sústavne krvný obraz, cukor, srdce. Výsledok? lieky na tlak vysadťe máte nízky!

Cukor nemá zmysel kontrolovať, celý čas je stabilný a v norme. Vďaka Nitrianske doktorky!

Všetko napísané bola omáčka na vytvorenie obrazu, čo som absolvoval, koľko asi vyšetrení, liekov, injekcií a bezvýsledne. Dnes je však jasný výsledok. Dnes, to znamená po cca štyri a pol mesiaci váha zišla zo 185 kg na 145, krvný tlak bez liekov v norme, cukor v norme, chlap plný sily /pomohlo i poliečenie streptokokovej infekcie/, lýtko približne ako ľavé, srdce v norme, tuším ešte pár rokov  plánujem robiť hovadiny a to moje more! A predčasný dôchodok? Prečo? Fungujem. Idem do svadobných gatí,ešte 20kg!

Odkaz nasledovníkom:Tak ako nad ženou, ani nad životom nezvíťazíme. Ale za nič na svete sa nevzdávajme!

S hlbokou úctou k zdravotníctvu a  s heslom „Pochovám sa sám“

Marián, Levice


 

 
 
Copyright © 2012 XXL factor
Design by ARTLANDIA